Přeskočit na obsah

Metodický kurz Do Hromady

Vzděláváte, vedete, nebo lektorujete různé skupiny? Pak je tento kurz právě pro Vás!

Metodický kurz DO HROMADY vznikl za účelem nabídnout pracovníkům s mládeží různých skupin (např. vedoucí skautu nebo instruktor na táboře) využít znalosti “učení skrze hru” k rozvoji sebe i ostatních.

Máte dotaz? Napište nám na lubos.kovarik@atmosfera-zs.cz.

Jak to probíhá?

Metodický kurz probíhá ve dvou vzdělávacích seminářích a závěrečnou zkouškou (teoretickou). K tomu získáte příležitost účastnit se jarních nebo podzimních zážitkových kurzů se středními školami k uplatnění svých dovedností.

Vtáhneme vás do situací, kdy se budete muset rozhodovat, vyjednávat a sdílet. Mnohokrát se přitom zaměříte sami na sebe jinak a vyplatí se vám to. Po absolvování metodických seminářů budete komplexně znát principy zážitkové pedagogiky a jak je využít pro práci s cílovými skupinami. 

Víkendové semináře budou probíhat pod vedením Mgr. Karla Štefla.

Co si z kurzu odnesete?

Naučíte se pracovat se jakoukoliv skupinou.

Pochopíte princip zážitkové pedagogiky - učení skrze hru.

Jak motivovat skupinu skrze vlastní kvalitní program.

Jak využít herní situace k přesahu do reálného života.

Získáte reálnou zkušenost s realizací kurzu pod zkušeným vedením.

Pro koho je kurz vhodný? 

Metodický kurz je vhodný zejména pro studenty pedagogiky, vedoucí skautů, instruktory a táborové vedoucí, pedagogy volného času nebo všechny, kdo pracují s mládeží a jsou starší 18 let. 

Metodické kurzy

PRŮBĚH KURZŮ

Kurz Vás provede 2 metodickými semináři (3.-5.2.2023, 10.-12.3.2023) a závěrečnou zkouškou (12.-14.5.2023) zážitkové pedagogiky.

V průběhu roku získáte také možnost uplatnit své nově nabyté zkušenosti na adaptačních kurzech pořádaných Atmosférou.

CENA

Dotovaná cena kurzu: 3.750Kč 

Dotovaná cena kurzu je podmíněna účastí na dvou adaptačních kurzech Atmosféry jako instruktor v září 2023. Částku je možné i rozdělit do splátek (1.250 Kč, 1.250Kč, 1.250Kč). 

 Cena kurzu bez dotace: 8.550 Kč

TERMÍNY A TÉMATA

1.seminář 3.-5.2.2023 – Základní principy zážitkové pedagogiky – Motivace, Hra, Reflexe, Dramaturgie

2. seminář 10.-12.3.2023 – Uvádění hry a reflexe prakticky, příprava na praxi

3. seminář 12.-14.5.2023 – závěrečné přezkoušení 

MÍSTO

Navazující metodické semináře budou probíhat pod taktovkou Mgr. Karla Štefla a to ve Velíkové v Ekocentru na Pasece (http://ekocentrum.napasece.net/) anebo ve Zlíně – Mladcová areál CVAK Zlín (bude upřesněno později).

Přihláška

Přihláška je považována za závaznou až po zaplacení částky 8.550 Kč nebo 3.750 Kč za kurz. V poznámce pro příjemce prosím uveďte své příjmení a do variabilního symbolu uveďte 022023. Mezní termín pro zaplacení 20.1.2023

Lektoři

Mgr. Karel Štefl - Charlie

Karel Štefl

Založil jsem spolek Atmosféra ještě když jsem byl na vysoké škole (studoval jsem rekreologii). Živím se vzděláváním dospělých – převážně pedagogů a ředitelů všech typů škol a také zaměstnanců firem – manažerů. Při všech svých kurzech využívám jako prostředek zkušenostní učení (zážitkovou pedagogiku). Řídil jsem rok českou pobočku Outward Bound, což je světová organizace, která realizuje rozvojové expedice do přírody. Baví mě připravovat pro druhé výzvy, které je dále posunou. Zároveň jsem metodik, garantuju několik vzdělávacích seminářů a stavím výukové programy. V poslední době se více věnuji otázkám leadershipu, tvoření neformální autority a respektující komunikace v pracovním prostředí.

Bc. Vojtěch Gogela - Wash

Už od prvního adapťáku na střední jsem věděl, že na tom něco je – lidi, emoce, rozvoj. Atmosféra mi otevřela dveře do zážitkovky a později jsem jí propadl natolik, že se jí stále zabývám i na magisterském studiu – Rekreologie. Kromě kurzů pro střední nebo vysoké školy, příležitostně lektoruju a organizuju vlastní akce.

Jednou z mých mnoha vášní jsou hry, ať už deskové, počítačové, roleplayingové nebo ty v reálném čase a prostoru = na kurzech. Občas si rád pročistím žonglováním či točením s poi.

Baví mě nahlížet sám na sebe jako na kus tvárné hlíny než jako na hotovou vázu. „Změna“ je v mém životě zásadní a baví mě se rozvíjet, tvořit a předávat tuhle energii dál po proudu druhým.

Mgr. Luboš Kovařík - Luba

Rád udržuji svůj život ve vysokých frekvencích. Plavu, běhám nebo hraju basket. Můj denní plán musí být dynamický a musí mě hodně bavit, ale jakmile ho nemám, prolenoším klidně celý den u Netflixu. Nikdy bych nikoho neučil něco, co bych sám na sobě nejdřív nevyzkoušel. A že jsem toho už zkusil! Třeba postavit si slack-line v 10 metrech, nebo přespat na norských fiordech. Atmosféra je pro mě hodnotou svobody, trávením volného času venku a dlouhodobého přátelství. V organizaci se věnuji adaptačním kurzům a školním výletům. Lektoruji hlavně programy pro mladé dospělé, a snažím se je naučit hledat hodnoty skrz proaktivitu a podnikavost kolem sebe.

Atmosféra, z.s.

Vlnitá 18
Zlín – Velíková 763 14
IČO: 266 23 307
Datová schránka – jky4k27