Přeskočit na obsah

Metodický kurz Do Hromady

Vzděláváte, vedete, nebo lektorujete různé skupiny? Pak je tento kurz právě pro Vás!

Metodický kurz DO HROMADY vznikl za účelem nabídnout pracovníkům s mládeží z různých prostředí (např. vedoucí skautu) využití metodiky “učení skrze hru” k seberozvoji a pro své pracovní účely. Kurz vás provede 3 metodickými semináři zážitkové pedagogiky s praktickou ukázkou konkrétních témat (záměr, reflexe, motivace a další) a po té vám dokonce nabídneme uplatnit své nově nabyté zkušenosti na zážitkových  kurzech.

Máte dotaz? Napište nám na lubos.kovarik@atmosfera-zs.cz.

Termín 1. setkání:
4. - 6.11.2022

Cena: 8.500 Kč nebo dotovaně 3.750 Kč

Dotovaná cena je podmíněna účastní na dvou adaptačních kurzech jako instruktor. Více info v přihlášce.

Jak to probíhá?

Metodický kurz je vhodný zejména pro studenty pedagogiky, vedoucí skautů, instruktory a táborové vedoucí, pedagogy volného času nebo všechny, kdo pracují s mládeží.

Co se zde naučíte?

Naučíte se pracovat se jakoukoliv skupinou.

Pochopíte princip zážitkové pedagogiky - učení skrze hru.

Jak motivovat skupinu skrze vlastní kvalitní program.

Jak využít herní situace k přesahu do reálného života.

Získáte reálnou zkušenost s realizací kurzu pod zkušeným vedením.

Metodické kurzy

1. SETKÁNÍ

4. - 6. 11. 2022

Vše začne v rekreačním areálu Revika ve Vizovicích (https://www.revika.cz/) v okolí krásné přírody Vizovických vrchů. Ubytování i stravu nám zajistí na hotelu. Strava je zajištěna formou plné penze od sobotní snídaně do nedělního oběda (včetně). Ubytování na pokojích po 2 nebo 3 osobách. Program bude probíhat od pátečního večera (17:30 hodin) do nedělního oběda pod vedením lektorů Vojtěcha Gogely a Luboše Kovaříka. Ti si pro Vás připravili program, na kterém vy jako účastníci nejlépe poznáte “princip učení prožitkem.”

2. a 3. SETKÁNÍ

3. - 5. 2. 2023 a 10. - 12. 3. 2023

Navazující metodické semináře budou probíhat pod taktovkou Karla Štefla a to ve Velíkové v Ekocentru na Pasece (http://ekocentrum.napasece.net/) anebo ve Zlíně – Mladcová areál CVAK Zlín (bude upřesněno později).

Přihláška

Po vyplnění přihlášky vám přijde potvrzení o doručení na váš email. Přihláška je považována za závaznou až po zaplacení částky 8.550 Kč nebo 3.750 Kč za kurz. V poznámce pro příjemce prosím uveďte své příjmení a do variabilního symbolu uveďte 112022. Termín pro zaslání plateb je do 25.10.2022

Lektoři

Mgr. Karel Štefl - Charlie

Karel Štefl

Založil jsem spolek Atmosféra ještě když jsem byl na vysoké škole (studoval jsem rekreologii). Živím se vzděláváním dospělých – převážně pedagogů a ředitelů všech typů škol a také zaměstnanců firem – manažerů. Při všech svých kurzech využívám jako prostředek zkušenostní učení (zážitkovou pedagogiku). Řídil jsem rok českou pobočku Outward Bound, což je světová organizace, která realizuje rozvojové expedice do přírody. Baví mě připravovat pro druhé výzvy, které je dále posunou. Zároveň jsem metodik, garantuju několik vzdělávacích seminářů a stavím výukové programy. V poslední době se více věnuji otázkám leadershipu, tvoření neformální autority a respektující komunikace v pracovním prostředí.

Bc. Vojtěch Gogela - Wash

Už od prvního adapťáku na střední jsem věděl, že na tom něco je – lidi, emoce, rozvoj. Atmosféra mi otevřela dveře do zážitkovky a později jsem jí propadl natolik, že se jí stále zabývám i na magisterském studiu – Rekreologie. Kromě kurzů pro střední nebo vysoké školy, příležitostně lektoruju a organizuju vlastní akce.

Jednou z mých mnoha vášní jsou hry, ať už deskové, počítačové, roleplayingové nebo ty v reálném čase a prostoru = na kurzech. Občas si rád pročistím žonglováním či točením s poi.

Baví mě nahlížet sám na sebe jako na kus tvárné hlíny než jako na hotovou vázu. „Změna“ je v mém životě zásadní a baví mě se rozvíjet, tvořit a předávat tuhle energii dál po proudu druhým.

Mgr. Luboš Kovařík - Luba

Rád udržuji svůj život ve vysokých frekvencích. Plavu, běhám nebo hraju basket. Můj denní plán musí být dynamický a musí mě hodně bavit, ale jakmile ho nemám, prolenoším klidně celý den u Netflixu. Nikdy bych nikoho neučil něco, co bych sám na sobě nejdřív nevyzkoušel. A že jsem toho už zkusil! Třeba postavit si slack-line v 10 metrech, nebo přespat na norských fiordech. Atmosféra je pro mě hodnotou svobody, trávením volného času venku a dlouhodobého přátelství. V organizaci se věnuji adaptačním kurzům a školním výletům. Lektoruji hlavně programy pro mladé dospělé, a snažím se je naučit hledat hodnoty skrz proaktivitu a podnikavost kolem sebe.

Atmosféra, z.s.

Vlnitá 18